To genialne urządzenie srogo podrożeje! Polacy chcą rezygnować z wakacji, by je kupić

2023-01-31 15:24 Magdalena Olejnik
To genialne urządzenie srogo podrożeje! Polacy chcą rezygować z wakacji, by je kupić
Autor: Nicolas Guyonnet/Imago Stock and People/East News To genialne urządzenie srogo podrożeje! Polacy chcą rezygować z wakacji, by je kupić

Inflacja w Polsce jest obecnie najwyższa od marca 1997 roku, kiedy to wyniosła 16,6%. Podrażało niemal wszystko - od paliw, jedzenia, materiałów budowlanych po ceny energii. Okazuje się, że horrendalnie wzrosła też cena produktu, bez którego spora liczba Polaków nie wyobraża sobie codziennego życia. Nadal również znajdują się na niego chętni. Chodzi o kultowy Thermomix, który już jest drogi, od lutego będzie jeszcze droższy.

Thermomix. Jego cena od lutego znów rośnie

Jeżeli ktoś planował zakup Thermomixa, ale zwlekał z tym w styczniu, może przeżyć prawdziwy szok. Niedawno, bo w wakacje 2022 roku jego cena wzrosła o 250 zł, więc kosztował finalnie 5745 zł. Już od lutego 2023 roku koszt uwielbianego przez Polaków kuchennego, wielofunkcyjnego urządzenia znów wzrośnie, nie wiadomo natomiast, o ile. Co jest tego powodem?

- Thermomix TM6 kosztuje obecnie 5745 zł. W lutym nastąpi zmiana ceny. Wpływ na to mają rosnące koszty poszczególnych komponentów do produkcji urządzenia Thermomix® i ich ograniczona dostępność (...). Bycie przedsiębiorcą to także podejmowanie właściwych decyzji ekonomicznych w czasach rosnących cen rynkowych i kosztów materiałów. O zmianach, a także o nowych ofertach i akcesoriach informujemy w dniu ich wprowadzenia - wypowiedziała się dla portalu dlahandlu.pl firma Vorwerk, producent urządzeń Thermomix. 

Czy nowa, wyższa cena Thermomixa odstraszy kolejnych chętnych na zakup? Można powątpiewać, gdyż ten robot kuchenny, którego producent obiecuje "przygotowanie posiłków bez wysiłku" ma swoich gorących zwolenników, którzy nie wyobrażają sobie bez niego codziennego funkcjonowania. W sieci pojawiły się nawet głosy internautów, że są gotowi zrezygnować z wyjazdu na wakacje, by tylko zakupić popularne urządzenie. O takiej sytuacji napisał portal pysznosci.pl, cytując list pewnego mężczyzny, który - w kwestii tematu Thermomixa - "zaczął czuć się tak, jakby żona była pod wpływem jakiejś sekty". "Przecież możemy wyjechać rok później, a taki Thermomix zostanie z nami na lata", opisuje mężczyzna przywołując słowa żony. Pocieszeniem może być fakt, że choćby w Czechach jego cena przekracza - w przeliczeniu na złotówki - 7 tysięcy. Jeżeli ktoś, oprócz robota, potrzebuje także inspiracji, może zdecydować się na roczny abonament w kwocie 199 zł, dający m.in. dostęp do 80 tysięcy przepisów z całego świata.

Piosenki, które w 2023 kończą 20 lat. Do dziś są puszczane w radiach!

QUIZ. Auta i marki motoryzacyjne na literę C. Wiesz coś o nich?

Pytanie 1 z 10
Popularny na polskich drogach Opel Corsa jest produkowany od 1982 r. Która generacja tego modelu jest obecnie w sprzedaży?
Źródło: To genialne urządzenie srogo podrożeje! Polacy chcą rezygnować z wakacji, by je kupić