Ten rok będzie pełen atrakcji w Muzeum Krakowa

2023-02-01 17:16 A.W
Muzeum Krakowa
Autor: Aleksandra Wasilewska Muzeum Krakowa

Jaki będzie ten rok dla Muzeum Krakowa? Z pewnością pracowity i pełen atrakcji. Muzeum planuje zajęcia edukacyjne nad Wisłą, a także ... przeniesie zwiedzających do czasów dzieciństwa. Sporo wydarzeń będzie też poświęcone 80-tej rocznicy likwidacji krakowskiego getta. A to tylko część wydarzeń, które Muzeum Krakowa zaplanowało na ten rok dla mieszkańców.

W ubiegłym roku Muzeum Krakowa odwiedziło ponad 950 tys. osób. Dyrekcja Muzeum Krakowa liczy na jeszcze lepszy wynik. Po czasie kryzysu w naszej branży spowodowanego epidemią, lockdownami, wojną za wschodnią granicą, można powiedzieć, że wracamy do gry - zapowiada Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Krakowa.

W tym roku będziemy od wiosny w dalszym ciągu pracować nad... Wisłą. Mamy siedem pali cumowniczych, mamy własną jednostkę pływającą, własny galar, mamy plany edukacyjne, więc będziemy pływać po Wiśle i oglądać, podziwiać nasze miasto z perspektywy rzeki. Ta refleksja nad rzeką w mieście jest szalenie dla nas istotna - mówi Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Krakowa.

Jednak ten rok zdecydowanie będzie należał do Włodzimierza Tetmajera. Na najbliższe miesiące muzealnicy przygotowali szereg wydarzeń, które przybliżą krakowianom tę postać.

W Rydlówce odbędą się warsztaty, wykłady, koncerty. Jednak najważniejszym punktem będzie wystawa monograficzna pod koniec czerwca. Będziemy także sadzić... malwy, do czego i Państwa zachęcam - mówi Joanna Zdebska - Schmidt, kierownik Rydlówki.

Większość działań związanych z dorobkiem malarza zaplanowano na drugą połowę roku. Wcześniej, już w połowie lutego zostanie otwarta m.in. wystawa prezentująca zabawki z czasów PRL-u. Wernisaż "Trzepaki, Reksio, Atari" odbędzie się w nowohuckim oddziale Muzeum Krakowa już 17 lutego.

Jak dobrze znasz polskie seriale lat 70.? Quiz! “Janosik”, “07 zgłoś się” i inne kultowe tytuły!

Pytanie 1 z 10
Gdzie rozpoczyna się podróż bohaterów serialu "Podróż za jeden uśmiech"?
Express Biedrzyckiej - Jan GRABIEC
Źródło: Ten rok będzie pełen atrakcji w Muzeum Krakowa