SuperLato 2021 w Krakowie! Co robić? Gdzie wybrać się ze znajomymi?

2021-07-15 7:07
SuperLato 2021 w Trzebnicy! Gdzie wybrać się ze znajomymi?
Autor: Radio SuperNova

Ekipa SuperLata Radia SuperNova będzie miała dla Was mnóstwo atrakcji na wakacje 2021. Przez całe dwa miesiące pojawimy się wszędzie tam, gdzie warto zajrzeć w trakcie urlopu. Będziemy mieli dla Was również wejściówki do najgorętszych miejsc w Mieście Królów. Gdzie wybrać się ze znajomymi? Słuchaj i czytaj SuperNova Kraków!

SuperLato 2021 w Krakowie! Jak spędzać czas? Gdzie wybrać się ze znajomymi? To będą niesamowite wakacje - pierwsze, które będziecie mieli okazję spędzić razem z Radiem SuperNova. Przygotowaliśmy dla Was masę atrakcji. Nasza stacja pojawi się wszędzie tam, gdzie będzie się działo coś godnego Waszej uwagi. Powiemy Wam co w trawie piszczy i gdzie wybrać się na wypoczynek. Do tego mamy mnóstwo wejściówek do najgorętszych miejsc w grodzie Kraka.

W trakcie akcji SuperLato spotykamy się również ze specjalnymi gośćmi, którzy opowiadają o tym czym żyje Kraków oraz podpowiedzą najlepsze sposoby na spędzenie wolnego czasu w naszym mieście.

SuperNova sponsor Kraków
Autor: Market Jan Link: https://market-jan.pl/
Patryk Skoczyński w Radiu SuperNova

CYKL WAKACYJNYCH KONCERTÓW - LATO W PLENERZE

Radio Super Nova Kraków objęło patronat nad najgorętszymi koncertami tego lata!

Po ciągnącej się w nieskończoność pandemii głód koncertów, który mógł zrodzić się w naszych kulturalnych trzewiach jest w pełni uzasadniony! Na szczęście już z początkiem lipca w Krakowie zacznie się seria koncertów, które z nawiązką powinny zrekompensować wszelkie muzyczne braki. I to zarówno u tych, którzy cenią sobie najbardziej nuty znane i lubiane, jak i u tych, którzy bezsprzecznie wolą stawiać na cięższe brzmienia. Wszystkie koncerty odbędą się w Nowej Rezydencji przy ulicy Ujastek 1.

10 lipca w ramach serii koncertów Lato w Plenerze, przed krakowską publicznością wystąpi Beata Kozidrak i zespół BAJM.

11 lipca zaśpiewa ostatnie odkrycie polskiej sceny muzycznej, czyli Mery Spolsky.

23 lipca zagra GUZIOR, czyli co dla tych, którzy stawiają na cloud rap i trap.

29 lipca to impreza dla tych, dla których muzyka bez konkretnego szarpania strun nie istnieje. Zagrają KAT, Vader, Gruzja i Jad.

To dopiero początek - o kolejnych koncertach będziemy Was na bieżąco informować. To jednak nie wszystko. Ekipa radia Super Nova przygotowała dla Was wejściówki na każde z wydarzeń! By poznać szczegóły słuchajcie nas w Krakowie na 88,8 FM, na stronie WWW oraz w aplikacji mobilnej.

Letnie Tanie Kinobranie

Cate Blanchett, Audrey Hepburn czy Antonio Banderas. Między innymi te gwiazdy światowego kina zobaczymy na ekranie podczas letnich seansów Kina pod Baranami. Przez osiem kolejnych tygodni filmy będą prezentowane tematycznie, tak aby pokazać różne oblicza kina. 15 edycję festiwalu Letnie Tanie Kinobranie rozpoczyna tydzień pod hasłem Kino i miłość.

Kino i miłość, młode kino, kino drogi, kino Europy czy kino na świecie i kino gatunków w ogóle. Będzie trochę horrorów, będzie animacja i dokument.

- wylicza Marynia Gierat z Kina pod Baranami. Seanse to jednak niejedyna propozycja organizatorów na lato. Podczas tej corocznej imprezy, nie może zabraknąć także tradycyjnego już Plakatobrania, czyli wyjątkowej okazji dla kinomanów i szansy na zdobycie oryginalnych filmowych posterów.

Letnie Tanie Kinobranie potrwa do 26 sierpnia. Bilety kosztują nie więcej niż 15 złotych.

XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Po wielu miesiącach w Tauron Arenie znów pojawią się kibice. W piątek 9 maja w Krakowie rozpoczyna się XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Polscy siatkarze podczas turnieju, który potrwa do niedzieli 11 lipca, zmierzą się z reprezentacjami Egiptu, Azerbejdżanu i Norwegi.

Po tylu miesiącach nie jest najważniejsze, czy nasi wygrają czy przegrają. Najważniejsze jest to, że przyjdą kibice. Dla mnie najważniejsze jest to, że na meczach siatkówki kibice mogą czuć się bezpiecznie.

- mówi prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk.

Właśnie ze względów bezpieczeństwa, podczas turnieju, trybuny Tauron Areny mogą być wypełnione jedynie w połowie. Oznacza to, że naszych siatkarzy może wspierać blisko 10 tysięcy widzów. Dla reprezentacji Polski, która wystąpi w Krakowie w najsilniejszym składzie, będzie to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

Trzydniowe święto animacji u stóp Wawelu

W weekend (30.07-1.08) odbędzie się 13. edycja Kraków Summer Animation Days, czyli wakacyjny przegląd najciekawszych filmów animowanych. W programie przeważają polskie produkcje - znacząca część repertuaru to filmy nagrodzone podczas międzynarodowego festiwalu Etiuda and Anima.

Te filmy są róże. Niektóre trudniejsze, wymagające refleksji, w różnych technikach i z różnych krajów. Zaczynamy w piątek filmem, który dostał główną nagrodę w Gdyni, czyli "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego.

- mówiła Marta Chwałek, koordynatorka Kraków Summer Animation Days. Mimo że wydarzenie skierowane jest do dorosłych widzów, również dla dzieci przewidziano atrakcje. To między innymi projekcja filmu "Podróż księcia" w sobotę o 21:30, a także bardziej angażujące zajęcia. Kraków Summer Animation Days to impreza bezpłatna, która odbędzie się na placu Wielkiej Armii Napoleona przy krakowskim Powiślu. Warsztaty również są darmowe, jednak obowiązują na nie zapisy. Szczegóły znajdziecie na stronie KSAD.pl.

Sponsor SUperNova Kraków 1000 x 1000
Autor: Market Jan Link: Sprawdź!