Remonty w Krakowie: szykują się ogromne korki w mieście! Ważne skrzyżowanie do remontu

2021-07-20 14:42 nm
W piątek w Rzeszowie będą utrudnienia w ruchu! Gdzie spodziewać się problemów?
Autor: Pixaby W piątek w Rzeszowie będą utrudnienia w ruchu! Gdzie spodziewać się problemów?

Od przyszłego tygodnia zaplanowano kolejne prace przy rozbudowie al. 29 listopada. Tym razem chodzi o skrzyżowanie z ul. Lublańską. Prace obejmą kilka etapów. Jakie czekają nas utrudnienia?

Rozbudowa al. 29 Listopada: duże zmiany przy skrzyżowaniu z ul. Lublańską

W pierwszym etapie, 29 lipca, od północy do godz. 6.00, prowadzone będą prace związane z przeniesieniem przystanku komunikacji miejskiej „Opolska Estakada” w rejon skrzyżowania ul. Lublańskiej i ul. Czereśniowej. Jednocześnie zajęty będzie południowy pas jezdni estakady na ul. Lublańskiej w kierunku Nowej Huty w celu demontażu separatorów drogowych.

Raport z anteny 20.07, godz.10

W drugim etapie, od 29 lipca, od godz. 9.00, do 26 sierpnia, do godz. 17.00, nastąpi całkowite wyłączenie możliwości skrętu z al. 29 Listopada w ul. Lublańską oraz całkowite wyłącznie z ruchu południowej jezdni ul. Lublańskiej wraz z chodnikiem, znajdujących się poniżej estakady oraz chodnikiem pod wschodnią połową estakady.

Objazd dla ruchu kołowego przewidziano al. 29 Listopada, ul. Powstańców i ul. Strzelców, a dla samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 2,5 t ul. Wileńską, ul. Czerwonego Prądnika, ul. Olsztyńską i ul. Czereśniową. Z kolei od strony ul. Opolskiej możliwy będzie przejazd estakadą im. Tadeusza Rozwadowskiego.

Dodatkowo dla usprawnienia ruchu pojazdów osobowych pod zachodnią częścią estakady uruchomiona zostanie tymczasowa przełączka umożliwiająca zawracanie pojazdów jadących od strony Katowic w kierunku Nowej Huty.

Rozbudowa al. 29 Listopada
Autor: Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie Rozbudowa al. 29 Listopada

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Remonty w Krakowie: szykują się ogromne korki w mieście! Ważne skrzyżowanie do remontu