Poznaliśmy plan szczepień powszechnych dla Małopolski. Pięć punktów szczepień w Krakowie

2021-04-15 21:33 ŁM
szczepienia
Autor: Pixabay.com

43 punkty szczepień, w których dziennie będzie można zaszczepić około 20 tysięcy osób. Władze województwa przedstawiły plan masowych szczepień dla Małopolski. Mieszkaniec każdego powiatu będzie miał równy dostęp do szczepionki, zapewnia wojewoda Łukasz Kmita.

- W samym Krakowie punktów szczepień będzie pięć. Trzy będą prowadzone przez miasto, a dwie lokalizacje uruchomimy wspólnie z Marszałkiem. Mam tutaj na myśli rozbudowę usług w szpitalu tymczasowym EXPO oraz uruchomienie punktu w szpitalu wojskowym - dodaje Łukasz Kmita. 

Policja informuje ludzi w Krakowie o konieczności pozostania w domu

Władze Krakowa zaproponowały wojewodzie cztery lokalizacje punktów koordynowanych przez miasto. Jedyną niezaakceptowaną lokalizacją została hala na Suchych Stawach.

- Będziemy szczepić w Miejskim Centrum Opieki przy Wielickiej, w hali sportowej WKS-u Wawel przy Podchorążych oraz w Tauron Arenie - mówi Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta miasta Krakowa.

Pilotażowy punkt szczepień powszechnych w Małopolsce zostanie uruchomiony w przyszłym tygodniu w Olkuszu. Szczepienia w pozostałych lokalizacjach wybranych przez władze województwa mają rozpocząć się na przełomie kwietnia i maja.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Wojewoda Łukasz Kmita przedstawił plan masowych szczepień dla Małopolski:

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...
Źródło: Poznaliśmy plan szczepień powszechnych dla Małopolski. Pięć punktów szczepień w Krakowie