Od jakiej kwoty można wylicytować miejsce na Cmentarzu Rakowickim? Cena wywoławcza zaskakuje

2023-02-05 11:56 Aleksandra Wasilewska
Cmentarz Rakowicki
Autor: Kuba Kusy

To może być intratna inwestycja. Już 10 lutego odbędzie się aukcja, na której można będzie kupić ... kwaterę na cmentarzu Podgórskim i w Grębałowie. Do wzięcia jest także kilka miejsc na cmentarzu Rakowickim, za które cena wywoławcza wynosi... blisko 16 tys. złotych.

Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie ogłasza aukcję na oddanie do użytkowania miejsc pod budowę grobów murowanych na trzech cmentarzach komunalnych: Rakowickim, Podgórskim i Grębałów. W licytacji udział bierze łącznie 13 miejsc pod budowę grobów murowanych, w tym: 5 miejsc na cmentarzu Rakowickim, 5 miejsc na cmentarzu Grębałów i 3 miejsca na cmentarzu Podgórskim. Najwyższe kwoty wywoławcze obowiązują na Cmentarzach Rakowickim oraz Podgórskim.

Oferujemy miejsca, w których dysponent jeżeli nabędzie to miejsce może wybudować w ciągu dwóch lat grób murowany. Cena wynosi prawie 16 tysięcy złotych, a minimalne postąpienie wynosi 500 złotych. Aukcje te cieszą się popularnością, zwłaszcza jeśli chodzi o Cmentarz Rakowicki -mówi Patrycja Ćwikła z Zarządu Cmentarzy Komunalnych.

A co o tym sądzą mieszkańcy Krakowa, czy spodziewali się takich kwot?

Czym skończy się licytacja to nie wiadomo, pytanie ile osób będzie chciało się tutaj położyć.

Na dzisiejsze czasy to ani żyć, ani umierać - śmieją się krakowianie.

Na Cmentarzu Rakowickim spoczywa tam wielu znakomitych krakowian, których nazwiska są znane wielu Polakom. Między innymi Marek Grechuta, Zbigniew Wodecki i Wisława Szymborska - zatem doborowe towarzystwo. A podczas ostatniej aukcji najwyższa oferta za miejsce na tym cmentarzu wyniosła 25 tysięcy złotych.

QUIZ. Auta i marki motoryzacyjne na literę C. Wiesz coś o nich?

Pytanie 1 z 10
Popularny na polskich drogach Opel Corsa jest produkowany od 1982 r. Która generacja tego modelu jest obecnie w sprzedaży?
Ciężarna Olga Bołądź nieco zwolniła tempo pracy, nie rezygnuje z pracy. Jak znosi ciążę?
Źródło: Od jakiej kwoty można wylicytować miejsce na Cmentarzu Rakowickim? Cena wywoławcza zaskakuje