Nowy, darmowy pieszy szlak na Gubałówkę! ZNAMY TRASĘ! Jak będzie przebiegać?

2021-06-01 16:04 nm
Nowy szlak na Gubałówkę już czynny. Nie trzeba płacić za wstęp
Autor: Polskie Koleje Linowe Szlak liczy 1,3 km, został oznakowany przez PTTK i jest ścieżką o charakterystyce górskiej.

To świetna wiadomość dla wszystkich turystów. Otwarto nowy pieszy szlak na Gubałówkę. Co ważne, jest on darmowy. Szlak wyznaczyła spółka Polskie Koleje Linowe.

Na Gubałówkę nowym pieszym szlakiem. I co ważne darmowym! Na zakopiańskie wzgórze została wytyczona nowa trasa. Wyznaczyły go Polskie Koleje Liniowe po swoich gruntach. Co ciekawe, szlak przebiega równolegle do prywatnego duktu, za którym przejście przez ostatnie lata turyści musieli płacić.

Raport z anteny 1.06, godz.10

Przebiega od dolnej stacji kolei liniowo-terenowej na Gubałówkę wzdłuż torowiska i prowadzi na szczyt pod górną stację. Cały szlak przebiega po terenie całkowicie należącym do PKL. Nie ma ryzyka, że ktoś go nagle zamknie. Szlak jest całkowicie darmowy. Szlak oznaczony jest kolorem czarnym i jest to szlak górski - mówi Dariusz Gąsienica, dyrektor kolej szynowej na Gubałówkę.

Nowy, darmowy szlak to pokłosie zamknięcie drogi na szczyt przez osiedle Gładkie. Zażądali tego prywatni właściciele lasu, przez który prowadził znakowany szlak PTTK.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?
Źródło: Nowy, darmowy pieszy szlak na Gubałówkę! ZNAMY TRASĘ! Jak będzie przebiegać?