Niebezpieczne burze przetoczą się przez Kraków i Małopolskę. Jest ostrzeżenie IMGW!

2022-05-05 9:43
Burze i porywisty wiatr i jeszcze to! Synoptycy nie mają dobrych wieści [Prognoza IMGW na 24.04.2022]
Autor: WikimediaImages /Pixabay.com

Przed nami bardzo niebezpieczne popołudnie w Krakowie. Przez Małopolskę przetoczą się burze, które przyniosą też opady deszczu, gradu oraz mocniejsze podmuchy wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia.

To nie będzie spokojne popołudnie w Krakowie i w Małopolsce. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają gwałtowny front, którzy przejdzie przez nasz kraj. Niebezpieczne zjawiska pojawią się również w naszym regionie. IMGW wydał już ostrzeżenie I stopnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 80 proc.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje w powiatach krakowskim, olkuskim, chrzanowskim, oświęcimskim, suskim, nowotarskim, tatrzańskim, nowosądeckim, limanowskim, bocheńskim, wielickim, myślenickim, wadowickim, wielickim.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 80 proc Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 13.00 do godz. 23.00 w czwartek, 5 maja.

Krakowscy maturzyści tuż po egzaminie z języka polskiego

Pogoda na wakacje 2022. Wiemy, kiedy zaplanować urlop! Synoptycy podali prognozy!

Źródło: Niebezpieczne burze przetoczą się przez Kraków i Małopolskę. Jest ostrzeżenie IMGW!