"Miszczowie" parkowania po krakowsku. Nie uwierzysz, gdzie zostawiają swoje samochody! [ZDJĘCIA]

2021-10-07 14:21 nm

Na zakazach, ścieżkach rowerowych, przy przejściach dla pieszych. To tylko niektóre niedozwolone miejsca, w których kierowcy parkują swoje samochody. W sieci pojawiło się podsumowanie niesfornych kierowców na przestrzeni ostatnich tygodni. Zobaczcie "miszczów" parkownia po krakosku!

"Miszczowie" parkowania po krakowsku. Nie uwierzysz, gdzie zostawiają swoje samochody!

"Wspomnienie lata" - tak zatytułowała Straż Miejska Krakowa zbiór zdjęć samochodów, które zostały zaparkowane w niedozwolonych miejscach. A tam same perełki! Pojazdy zostawione na chodnikach czy zakazach to nie wszystko. Są też takie, które blokują przejazdy tramwajów. Wśród fotografii możemy też znaleźć porzucone hulajnogi elektryczne, z którymi od dłuższego czasu walczą władze miasta.

Kto według z Was zasłużył na miano największego "miszcza" parkowania? Dajcie znać w komentarzu!

Bramki ABC do automatycznej odprawy granicznej na lotnisku Kraków-Balice

Przypomnijmy, że za źle zaparkowany samochód grozi nam mandat. Też może wynieść od 100 do 800 zł. Wyższą karę otrzymamy jeśli pozostawimy pojazd w miejscu dla niepełnosprawnych - 500 zł, a jeszcze wyższą, jeśli zostawimy samochód w takim miejscu, posługujemy się kartą dla niepełnosprawnych, ale nie jesteśmy do niej uprawnieni - 800 zł.

Nasz pojazd może też zostać odholowany. Dzieje się tak, jeśli samochód znalazł się w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu. Ponosimy wtedy koszt nie tylko mandatu, ale również usługę lawety.