Mieszkańcy wypowiedzieli się na temat przyszłości dworu Badenich

2021-07-21 15:41 KK
Dwór Badenich
Autor: Zygmunt Put/wikipedia.pl

Klubokawiarnia, centrum integracji sąsiedzkiej czy przestrzeń dla seniorów, w której mogliby uczyć się obsługi komputera. Tak mieszkańcy nowohuckiego Wadowa widzą przyszłość Dworu Badenich.

Miasto zakończyło właśnie konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania popadającego w ruinę zabytku. Jarosław Tabor, wicedyrektor Zarząd Zieleni Miejskiej zapowiada, że pierwsze roboty budowlane mogłyby rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Mieszkańcy wypowiedzieli się ws. przyszłości dworu Badenich:

Na dniach planujemy ogłoszenie przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej, która pozwoli na - mam nadzieję jeszcze w tym roku - rozpoczęcie dalszych prac budowlanych związanych z przebudową bryły zewnętrznej dworu, czyli wymiana dachu, elewacja, okna - wyjaśnia.  

Janusz Gruchała, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Wadowa przyznaje, że konsultacje są zbieżne z oczekiwaniami mieszkańców. Podkreśla jednocześnie, że ankieta rozwiała pojawiające się wątpliwości. 

To jest coś, czego oczekiwaliśmy, czyli przeznaczenie dworu na cele kulturalno-oświatowe. Co należy podkreślić to to, że klubokawiarnia, to nie będzie miejsce schadzek i pijaństwa, ale miejsce rozmów, wypicia kawy, przeczytania książki - stwierdza. 

Miasto na rewitalizację dworu Badenich przeznaczy około 7 mln. zł. Część tej kwoty została już spożytkowana na wymagane przez konserwatora zabytków prace zabezpieczające ruinę. W czasie konsultacji, mieszkańcy wypowiedzieli się również na temat zagospodarowania terenu wokół dworu. Ankietowani przestrzeń parkową chcieli by podzielić na kilka stref - relaksu, aktywności fizycznej i rozrywki. Z wyremontowanego dworu mieszkańcy będą mogli skorzystać już za dwa lata.

Kalarepa - właściwości i zastosowanie kalarepki w kuchni

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:
Źródło: Mieszkańcy wypowiedzieli się na temat przyszłości dworu Badenich