Małopolskie. Po ulewach powódź w Głogoczowie; ewakuowano 14 mieszkańców oraz 3 obozy [ZDJĘCIA]

2021-07-18 9:24 Aleksandra Fedorczuk PAP.
Deszcz
Autor: Unsplash

Po nocnych ulewach w Małopolsce, najtrudniejsza sytuacja jest na terenie powiatu myślenickiego. W Głogoczowie z zalanych pięciu domów ewakuowano 14 mieszkańców. W wielu miejscach na terenie powiatu myślenickiego na drogach lokalnych i powiatowych występuje muł, rumosz skalny i błoto. Ewakuowano trzy obozy harcerskie w powiatach nowotarskim, myślenickim i suskim.

Jak powiedział PAP rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak, żywioł najbardziej dotknął: Sułkowice, Myślenice, Tokarnię oraz Głogoczów. W Głogoczowie w dalszym ciągu nieprzejezdna jest droga krajowa nr 7 czyli popularna Zakopianka.

Prewencyjnie zostały ewakuowane trzy obozy harcerskie z powiatów: nowotarskiego, myślenickiego oraz suskiego. Uczestnicy dwóch z tych obozów znaleźli schronienie w miejscowych remizach OSP. Łącznie zostały ewakuowane 84 osoby, w tym 72 harcerzy.

W ciągu minionej doby strażacy z Małopolski interweniowali 360 razy w związku z ulewnym i deszczami, z czego 170 wyjazdów dotyczyło powiatu myślenickiego. Małopolscy strażacy po otrzymaniu ostrzeżenie meteorologicznych zwiększyli stany osobowe w jednostkach.(PAP)

Raport z Anteny 16.07
Źródło: Małopolskie. Po ulewach powódź w Głogoczowie; ewakuowano 14 mieszkańców oraz 3 obozy [ZDJĘCIA]