Małopolska: podpalił łąki i... przytruł się z dymem. A to jeszcze nie wszystko!

2021-04-29 13:24 Natalia Musiał
Małopolska: podpalił łąki i... przytruł się z dymem. A to jeszcze nie wszystko!
Autor: Małopolska Policja Małopolska: podpalił łąki i... przytruł się z dymem. A to jeszcze nie wszystko!

Czasami nasze nieodpowiedzialne zachowanie może skończyć się tragicznie. Tak było w przypadku 32-letniego mieszkańca Zatoru (woj. małopolskie). Mężczyzna podpalił łąkę i zatruł się dymem. Konieczna była interwencja ratowników medycznych.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 27 kwietnia. Strażacy i policjanci dostali wezwanie do płonących łąk na terenie Zatora. Służby natychmiast udały się na miejsce. Wezwanie otrzymało również pogotowie ratunkowe. Miał tam znajdować się też mężczyzna, który zatruł się dymem palącej się trawy.

Na miejscu okazało się, że zatrutą osobą jest sam podpalacz. 32-latkowi została udzielona pomoc medyczna. Mężczyzna podtruł się dymem, gdyż nie zdążył uciec z terenu, który podpalił. Jego stan zdrowia nie wymagał hospitalizacji. 32-latek został ukarany mandatem karnym.

Raport z Anteny 29.04

Policja przypomina, że ogień podsycany wiatrem może bardzo łatwo przenieść się na zabudowania czy tereny leśne. Zgodnie z Ustawą z 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody „Zabrania się wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów”. Sprawca tego wykroczenia podlega karze aresztu albo grzywny. Ponadto, zgodnie z kodeksem karnym osoba, która stworzy niebezpieczeństwo zagrażające życiu lub zdrowiu wielu osób albo spowoduje wysokie straty materialne, podlega karze pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Źródło: Małopolska: podpalił łąki i... przytruł się z dymem. A to jeszcze nie wszystko!