Letnie ciuchy na upalny czas. Kiermash w nowym miejscu i po raz pierwszy po lockdownie

2021-06-20 16:04 BZP
Kiermash 19 i 20 czerwca pomógł w przygotowaniu szafy na lato.
Autor: Michał Ziębowicz, @MdoZ.fotografia

Jak letnia pogoda, to i letnie ciuchy. W Krakowie odbyła się w weekend wiosenna, choć już u progu lata, edycja Kiermashu, czyli targów mody niezależnej. W Hype Parku, nowej miejscówce na mapie miasta - przy ulicy Kamiennej - pojawiło się kilkudziesięciu polskich projektantów ze swoją wyjątkową ofertą.

Oferta na Kiermashu skrojona była na miarę fali panujących upałów - okulary przeciwsłoneczne, zwiewne sukienki i szerokie kapelusze to tylko niektóre przykłady tego, co można było znaleźć na stoiskach. Co ważne, wszyscy wystawcy oferowali kupującym produkty krajowe, tworzone przez polskich, małopolskich, a nawet krakowskich projektantów.

- Znajdziemy na Kiermashu zwiewne sukienki, różne dodatki, koszulki, bluzki, zegarki, dodatki. Mamy również piękną biżuterię i ekologiczne kosmetyki. To są rzeczy jedyne w swoim rodzaju, na przykład wystawca pokazuje kolekcję, która się już kończy i drugi raz nie będzie już czegoś takiego - mówi Izabela Chyłek, organizatorka Kiermashu.

Organizatorzy zapowiadają, że kolejna z cyklu impreza odbędzie się jeszcze w te wakacje.

Kiermash przybywa na ratunek w upalne dni! Posłuchaj, co działo się w krakowskim Hype Parku podczas targów mody niezależnej:
Upał w stolicy. Tu możesz się ochłodzić
Źródło: Letnie ciuchy na upalny czas. Kiermash w nowym miejscu i po raz pierwszy po lockdownie