Jak idą prace przy tunelu wzdłuż ul. Opolskiej? Mamy nowe zdjęcia z budowy!

2023-03-27 15:31 Magdalena Olejnik

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie opublikował najnowsze zdjęcia, na których widoczne są postępy prac przy budowie tunelu wzdłuż ul. Opolskiej. Prace nad inwestycją są bardzo zaawansowane. Według wcześniejszych zapowiedzi, jeśli wszystko pójdzie z planem, kierowcy pojadą tunelem już niedługo. Po ukończeniu będzie on miał ok. 100 metrów długości.

Tunel na ul. Opolskiej w Krakowie. Jak idą prace?

Na ul. Opolskiej widać postęp prac. Jak poinformował Urząd Miasta Krakowa oraz Zarząd Inwestycji Miejskich, całkowita długość tunelu włącznie z najazdami po stronie wschodniej i zachodniej wyniesie ok. 414 metrów. Konstrukcja będzie miała ok. 23 metrów szerokości. Różnica poziomów pomiędzy jezdniami Trasy Wolbromskiej (poziom „0”) i jezdniami w tunelu wyniesie ok. 7,5 metra.

W tunelu będą mogły poruszać się pojazdy o dopuszczalnym ciężarze 50 ton. Trasa pozwoli oddzielić ruch tranzytowy na linii wschód – zachód od układu drogowo-torowego na kierunku północ – południe. Konstrukcja jest jednym z siedmiu obiektów inżynierskich, które są realizowane w ramach jednej, dużej inwestycji, czyli budowy linii tramwajowej do Górki Narodowej.

Tunel wzdłuż ul. Opolskiej. Kiedy finisz prac związanych z inwestycją?

Krakowski ZIM zapowiadał wcześniej, że kierowcy pojadą tunelem już w drugim kwartale 2023 roku. Wszystko więc wskazuje na to, że koniec prac powinien nastąpić maksymalnie w czerwcu. Roboty przy budowie tunelu są na końcowym etapie. Do realizacji pozostały jeszcze dylatacje, izolacje, elementy odwodnienia, zasypki i konstrukcja drogowa wewnątrz tunelu i na dojazdach. 

Przebił opony w 40 autach w Krakowie. Policja prosi o pomoc w identyfikacji

QUIZ. Ssak, ptak czy gad? Co to za zwierzę? Bądź jak tarzan i zdobądź komplet!

Pytanie 1 z 10
Czym jest turkuć podjadek?
Źródło: Jak idą prace przy tunelu wzdłuż ul. Opolskiej? Mamy nowe zdjęcia z budowy!