Kraków dofinansuje leczenie niepłodności metodą in vitro

2022-01-25 14:28 nm PAP.
Kraków dofinansuje leczenie niepłodności metodą in vitro
Autor: Pixaby Kraków dofinansuje leczenie niepłodności metodą in vitro

To świetna wiadomość dla wielu par, które starają się o dziecko. Już w marcu ruszy "Gminny program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa". Będzie on dofinansowywany przez miasto.

Kraków dofinansuje leczenie niepłodności metodą in vitro. Kto będzie mógł skorzystać?

Wielu rodziców czekało na tę wiadomość. Kraków będzie dofinansowywać leczenie niepłodności metodą in vitro. Z programu będą mogli skorzystać mieszkańcy Krakowa. Konieczne jednak będzie spełnienie dodatkowych kryteriów, m.in. wiek kobiety musi mieścić się w przedziale 20-42 lata. Konieczne będzie także spełnienie określonych ustawą warunków podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego.

Każda para, która zostanie zakwalifikowana do programu, będzie miała prawo do dofinansowania jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego lub jednej procedury adopcji zarodka. Pary będą miały także możliwość skorzystania z bezpłatnej wizyty u psychologa, specjalizującego się w dziedzinie niepłodności.

Na realizację programu w 2022 roku miasto chce przeznaczyć milion złotych. Władze liczą, że program ruszy w połowie marca. Póki co, do 17 lutego realizatorzy mają czas na składanie ofert. Te oceni później komisja powołana przez prezydenta miasta.

Cieszyn: Burza śnieżna w Krakowie 20.01.2022

Najpopularniejsze nazwiska 2021 w Polsce. Które występują najczęściej?

Źródło: Kraków dofinansuje leczenie niepłodności metodą in vitro