Kraków: 38-latek ugodził nożem mężczyznę na Czyżynach. Odpowie za zabójstwo

2021-07-20 12:19 nm
Dramat na osiedlu na Ursynowie. Od awantury trząsł się cały blok. W ruch poszedł nóż
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne noża

Krakowska policja zatrzymała 38-latka, który w poprzednim tygodniu ugodził śmiertelnie o rok starszego mężczyznę w Czyżynach. Napastnik usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Policjanci otrzymali wezwanie, że przed jednym z bloków doszło do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zobaczyli leżącego poszkodowanego z ranami kłutymi w klatce piersiowej.

Raport z anteny 20.07, godz.10

Funkcjonariusze natychmiast udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy, a po przybyciu pogotowia ratunkowego przekazali go w ich ręce. Następnie poszkodowany został przetransportowany do jednego z krakowskich szpitali. Niestety pomimo wytężonych starań lekarzy, życia 39-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Napastnik ukrył się na ostatnim piętrze bloku. Nie miał przy sobie noża - wyrzucił go podczas ucieczki. Policjanci przeszukali rejon. Narzędzie zbrodni zostało znalezione w zaroślach.

Zatrzymany miał ponad 2,6 promila. 38-latek usłyszał już zarzut zabójstwa. Zastosowano wobec niego tymczasowy areszt trzymiesięczny. Grozi mu dożywocie.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Kraków: 38-latek ugodził nożem mężczyznę na Czyżynach. Odpowie za zabójstwo