Kraków. 26-latek topił się w okolicy mostu Zwierzynieckiego. Miał sam skoczyć do Wisły

2023-02-08 8:28 Magdalena Olejnik
26-latek topił się w okolicy mostu Zwierzynieckiego. Miał sam skoczyć do Wisły. Uratował go asp. szt. Rafał Zakrocki
Autor: Małopolska Policja 26-latek topił się w okolicy mostu Zwierzynieckiego. Miał sam skoczyć do Wisły. Uratował go asp. szt. Rafał Zakrocki

Do dramatycznego zdarzenia w Krakowie doszło 3 lutego. Około godziny 1.00 policjant otrzymał alarmującą informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o osobie, która według świadków miała wskoczyć do Wisły i topić się nieopodal mostu Zwierzynieckiego. Asp. szt. Rafał Zakrocki, policjant z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie, pomimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych, uratował 26-latka.

Kraków. Policjant z Komisariatu Wodnego Policji uratował tonącego mężczyznę

W piątek, 3 lutego służbę dyżurną w Komisariacie Wodnym Policji w Krakowie pełnił asp. szt. Rafał Zakrocki. Około godziny 1.00 policjant otrzymał alarmującą informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o osobie, która według świadków miała wskoczyć do Wisły i topić się nieopodal mostu Zwierzynieckiego w Krakowie. Funkcjonariusz świadomy, że liczy się każda sekunda, błyskawicznie odpalił łódź motorową i ruszył na pomoc.

Aspirant sztabowy Rafał Zakrocki podpłynął we wskazane miejsce i zaczął wypatrywać potrzebującej ratunku osoby. Pomimo bardzo trudnych warunków, ograniczonej przez porę nocną widoczności, zauważył mężczyznę ledwo utrzymującego się na powierzchni wody. Policjant wskoczył do wody, podpłynął do tonącego i wyciągnął go na pokład łodzi, gdzie okrył go kocem ratunkowym oraz udzielił mu pierwszej pomocy. Następnie dopłynął z nim do brzegu, gdzie wychłodzonego, ale przytomnego, jak się okazało - 26-latka, funkcjonariusz przekazał przybyłej na miejsce załodze karetki pogotowia ratunkowego. Zaopatrzony przez ratowników medycznych mężczyzna został przewieziony do jednego z krakowskich szpitali.

Alina Kaniewska-Krasucka spotkała się z Janem Pawłem II: To było niesamowite przeżycie

QUIZ. Wiosenne kwiaty w doniczkach - czy na pewno je rozpoznasz?

Pytanie 1 z 10
Jak nazwają się te wdzięczne kwiaty doniczkowe, które wnoszą do naszych mieszkań powiew wiosny
Prymulki
Źródło: Kraków. 26-latek topił się w okolicy mostu Zwierzynieckiego. Miał sam skoczyć do Wisły