Kradł samochody, wywożąc je na lawecie. Jego łupem padło kilkanaście pojazdów [ZDJĘCIA]

2021-07-21 11:22 nm

Krakowscy policjanci zatrzymali 23-latka, który od stycznia tego roku ukradł kilkanaście samochodów. Mężczyzna pojazdy wciągał na lawetę i odjeżdżał z parkingu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w miniony czwartek, 15 lipca. Policjanci zlokalizowali podejrzaną lawetę na krakowskich Dębnikach. Ich uwagę przykuł również Peugeot 206 bez tablic rejestracyjnych. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Mężczyzna zachowywał się nerwowo, nie potrafił określić, do kogo należy przewożony pojazd. Nie posiadał też umowy na transport Peugeota. Miał on również problem z określeniem miejsca, z którego zabrał auto. Kryminalni ustalili również, że 23-latek miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem i wszystko wskazywało na to, że mógł być pod wpływem środków psychoaktywnych. Świadczyła o tym jego nadpobudliwość i nieskładna wymowa. Wstępne badania narkotestem dały wynik pozytywny, a od mężczyzny została pobrana krew celem dalszej ekspertyzy.

Raport z anteny 20.07, godz.10

Zatrzymany trafił na komendę i został przesłuchany. 23-latek przyznał się do kradzieży pojazdu. Okazało się, że wcześniej jego łupem padło jeszcze 11 innych samochodów. Do ich kradzieży sprawca używał lawet, działał w nocy. Z przywłaszczonych samochodów demontował części i sprzedawał na złomowiskach. Wstępnie straty zostały wycenione na ponad 69 tysięcy złotych. 23-latek odpowie m.in. też za prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Kradł samochody, wywożąc je na lawecie. Jego łupem padło kilkanaście pojazdów [ZDJĘCIA]