Koronawirus: sukces akcji szczepień na Podhalu. Szczepionkę przyjęło prawie 2,5 tysiąca osób

2021-07-19 12:17 nm
szczepienie
Autor: Pixabay.com Miałeś powikłania po szczepieniu? Możesz dostać OGROMNE odszkodowanie!

W miniony weekend w sześciu parafiach w Małopolsce można było wziąć udział w akcji „Niedziela szczepień na Podhalu”. Wspólna inicjatywa wojewody małopolskiego Łukasza Kmity oraz Archidiecezji Krakowskiej i podhalańskich samorządów zakończyła się sukcesem. Podczas weekendowych akcji szczepionkę przyjęło prawie 2,5 tysiąca osób.

Niedziela szczepień na Podhalu. Szczepionkę na COVID-19 przyjęło prawie 2,5 tysiąca osób

Część miejscowości w Małopolsce może "pochwalić się" jednym z najmniejszym odsetkiem zaszczepionych osób na COVID-19. To bardzo zła wróżba przed zbliżającą się kolejną falą koronawirusa. Z tego względu w miniony weekend w Małopolsce zorganizowano "Niedzielę szczepień na Podhalu". Szczepionką na COVID-19 można było przyjąć w jednym z sześciu punktów: parafii św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej, parafii Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu, parafii św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach, parafii Matki Bożej Królowej Aniołów w Białym Dunajcu, parafii św. Anny w Zębie (gmina Poronin), parafii Najświętszego Serca Pan Jezusa w Bukowinie Tatrzańskiej. Wszystkie cieszyły się niemałym zainteresowaniem.

Raport z anteny 19.07, godz.10

Szczepienia rozpoczęliśmy o godz. 07.30. W każdym punkcie czekali już na nas chętni do szczepienia. Najwięcej osób – 250 – zostało zaszczepionych w Czarnym Dunajcu , gdzie kolejka nie zmniejszała się przez cały czas działania punktu. Łącznie w 3 punktach - Lipnica Wielka , Czarny Dunajec oraz Szaflary- zostało zaszczepionych 569 osób. Wszystkie punkty działały bez zakłóceń, do ostatniego chętnego - ostatnia dawka została podana o godz. 16.35 w Czarnym Dunajcu – mówi Marta Świetlik – koordynator akcji z ramienia Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Szczepienia, które odbywały się w małopolskich parafiach to nie jedyne miejsca, gdzie można było przyjąć preparat uodparniający na Covid-19. Małopolscy samorządowcy w ramach własnych akcji także prowadzili podobne terenowe punkty szczepień. Tak było na przykład w Rabsztynie, gdzie szczepienie można było przyjąć w zabytkowej Chacie Kocjana u podnóża zamku Rabsztyn koło Olkusza. Dodatkowo, każdy zaszczepiony tego dnia mógł zwiedzić zamek za symboliczną złotówkę.

Jednodawkowy preparat można było także otrzymać między innymi w amfiteatrze w Gromniku, na stadionie w Iwkowej, w miechowskim parku czy urzędzie gminy w Mszanie Dolnej.

Łącznie w ramach zarówno akcji samorządów jak i niedzielnej akcji szczepień przy parafiach w Małopolsce szczepienia w weekend otrzymało blisko 2500 osób.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Koronawirus: sukces akcji szczepień na Podhalu. Szczepionkę przyjęło prawie 2,5 tysiąca osób