Jest kompromis w sprawie rewitalizacji Parku Bednarskiego

2021-06-30 16:41 KK
Alejka w Parku Bednarskiego
Autor: ZZM Kraków

Zarząd Zieleni Miejskiej, projektant i Rada Dzielnicy XIII Podgórze porozumieli się w sprawie zakresu rewitalizacji Parku Bednarskiego. Kluczowe postulaty mieszkańców zostaną spełnione.

To spełnienie postulatów mieszkańców wyrażonych w uchwale Rady Dzielnicy i części żądań aktywistów z Akcji Ratunkowej dla Krakowa, która najgłośniej protestowała przeciwko planom miasta. ZZM zrezygnuje z ogrodzeń od strony ulic Krzemionki i Zamojskiego, a także budowy amfiteatru. 

Przełom w sprawie rewitalizacji Parku Bednarskiego. Posłuchaj materiału Kuby Kusego:

Jarosław Tabor, wicedyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej zapowiada, że ważą się również losy barierek zabezpieczających przed osypującymi się skałami. Niewykluczone, że również one znikną. Wszystko zależy od ekspertyzy geologów. 

Ekspertyza pokaże nam stopień zwietrzenia skał i czy faktycznie na pewnych odcinkach, chcąc zrezygnować z barierek oczyszczenie skał z odspojonych fragmentów da nam pewność, że przez kolejne lata to nie będzie się odłamywało przy bieżącym utrzymaniu. I jeśli ekspertyza wykaże, że na pewnych odcinkach, lub też całości uda się zrezygnować z ogrodzeń, to projektant nie widzi problemu - stwierdza. 

ZZM nie zrezygnuje natomiast z budowy altany widokowej czy siłowni na świeżym powietrzu, która pojawiała się w kilku edycjach Budżetu Obywatelskiego. 

Szymon Toboła, przewodniczący Rady Dzielnicy XIII Podgórze twierdzi, że kompromis jest sukcesem wszystkich stron. 

Warto rozmawiać i tak doszliśmy do porozumienia, większość postulatów Rady Dzielnicy XIII oraz mieszkańców zostały spełnione, można to odbierać jako sukces dzielnicy, mieszkańców i trzeba podziękować ZZM za owocne rozmowy i kompromis - mówi. 

Przedstawiciele Akcji Ratunkowej dla Krakowa nie zdecydowali się na wypowiedź. Tłumaczyli, że czekają na oficjalne stanowisko miasta i czwartkowe spotkanie z wiceprezydentem Jerzym Muzykiem. Przedstawicielka Akcji powiedziała naszemu reporterowi, że organizacja nie zgadza się na żadne kompromisy i żąda spełnienia wszelkich jej postulatów. 

Ostatnia trasa zaginionego dentysty

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:
Źródło: Jest kompromis w sprawie rewitalizacji Parku Bednarskiego