Jarmark wielkanocny 2023 w Krakowie. Wiemy, kiedy ruszy!

2023-03-24 10:45 Magdalena Olejnik
Jarmark wielkanocny 2023 Kraków. Wiemy, kiedy ruszy!
Autor: Pixabay Jarmark wielkanocny 2023 Kraków. Wiemy, kiedy ruszy!

Jarmark wielkanocny 2023 na Rynku Głównym w Krakowie to wyczekiwana przez krakowian i turystów tradycja. Zachwyca feerią barw pisanek, wiosennych kwiatów i lokalnych wyrobów rękodzielniczych, a także smakołyków, których można spróbować. Wiemy, kiedy ruszy jarmark wielkanocny 2023 w Krakowie! Sprawdźcie to w naszym materiale.

Jarmark wielkanocny 2023 w Krakowie. Wiemy, kiedy ruszają Targi Wielkanocne

Regionalne produkty, pisanki nawiązujące do krakowskich motywów, baranki z cukru, palmy, bazie, plecionki, rękodzieło oraz bogactwo wielkanocnych potraw - to wszystko będzie czekało na mieszkańców Krakowa oraz turystów na jarmarku wielkanocnym 2023 na Rynku Głównym, który ruszy już 30 marca i potrwa do 10 kwietnia. Oficjalne otwarcie nastąpi 1 kwietnia. W programie inauguracji są m.in. występy Zespołu Pieśni i Tańca "Krakowiacy".

Nieznana jest jeszcze dokładna liczba wystawców, którzy zaoferują swoje wyroby na tegorocznym jarmarku, czyli Targach Wielkanocnych, jednak z pewnością nie zabraknie tego, czym można nacieszyć oko, a także atrakcji związanych z wielkanocnymi - szczególnie regionalnymi - tradycjami.

Ceny na jarmarku wielkanocnym w Krakowie. Czy będzie drogo?

Co roku w jarmarku wielkanocnym w Krakowie udział biorą także przyjezdni wystawcy. Na jarmarku wielkanocnym 2023 aż osiemdziesięciu wystawców z Polski oraz z Ukrainy, Litwy, Węgier i Słowacji zaprezentuje swoje produkty. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Wizyta na Targach Wielkanocnych będzie zapewne doskonałym urozmaiceniem świąt. Przypomnijmy, że tym roku Wielka Sobota wypada 8 kwietnia. Wielkanoc, czyli Zmartwychwstanie Pańskie - 9 kwietnia, a lany poniedziałek, znany jako śmigus-dyngus - 10 kwietnia. Zagadką jest też czy inflacja da się we znaki na tegorocznym jarmarku wielkanocnym. Ile zapłacimy za oscypki, ręcznie malowane pisanki, oryginalne, wiklinowe koszyczki do "święconki" czy wielkanocne palmy? Przekonamy się już niedługo.

Wielkanoc 2023 będzie naprawdę droga. Ile zapłacimy za jajka, kiełbasę czy warzywa? [ZDJĘCIA]

S. NITRAS: WYBORY BĘDĄ TESTEM PRZYWÓDZTWA DLA TUSKA? TO OCZYWISTE
Źródło: Jarmark wielkanocny 2023 w Krakowie. Wiemy, kiedy ruszy!