Fontanna na placu Axentowicza. Czy i kiedy doczeka się naprawy?

2023-03-26 15:26 Aleksandra Wasilewska
Uszkodzona fontanna na placu Axentowicza
Autor: Ula Bienia

Fontanna na placu Axentowicza będzie gotowa w maju! - deklarują urzędnicy Zarządu Zieleni Miejskiej. Instalacja pierwotnie miała zostać naprawiona do końca lutego. Mamy już koniec marca, a fontanna jak stała nieczynna tak stoi.

Mijają właśnie blisko cztery miesiące odkąd nie działa fontanna na placu Axentowicza w Krakowie. Uszkodziły ją miejskie służby, które przyjechały naprawić latarnię. Od listopada urzędnicy obiecywali, że wszystkie szkody zostaną naprawione na koszt sprawcy. Tak się jednak nie stało - do dzisiaj fontanna nie działa.  Jednak urzędnicy obiecują, że fontanna zostanie naprawiona i uruchomiona jeszcze przed sezonowym włączeniem fontann.

Naprawą fontanny zajmuje się nasz wykonawca, który ją instalował na placu Axentowicza. Zamówione są już wszystkie niezbędne materiały i elementy potrzebne do naprawy. W tym momencie trwa weryfikacja szkody przez ubezpieczyciela, który będzie pokrywał koszty naprawy - zapewnia Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Płyty fontanny zostały uszkodzone w listopadzie pod naporem ciężkiego pojazdu, który wjechał na plac. Obecnie to miejsce jest zabezpieczone metalowymi płytami. Czas najwyższy na remont- komentują okoliczni mieszkańcy.

Na razie nie widać żeby cokolwiek robili w tym kierunku. Nie widziałam dotychczas nikogo z Zarządu Zieleni Miejskiej ani z żadnych innych służb, aby na przykład dokonywali jakichś pomiarów. Na tym momencie fontanna jest w takim stanie w jakim była od momentu zabezpieczenia płytami - komentuje Izabela Solecka, mieszkanka ulicy Łobzowskiej.

Nie poznaliśmy ceny naprawy fontanny. Sama rewitalizacja placu kosztowała miasto ponad 4 miliony złotych.

Quiz. Zabawne jedzenie z całego świata

Pytanie 1 z 10
Gęsie pipki to:
Piotr Zieliński po meczu z Czechami
Źródło: Fontanna na placu Axentowicza. Czy i kiedy doczeka się naprawy?