"Chcemy wrócić do nauki stacjonarnej, tylko szczepiąc się przybliżamy się do normalności"

2021-06-04 23:11 ŁM
Collegium Novum UJ
Autor: M. Klag, Małopolski Instytut Kultury

Trwa akcja szczepień studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Władze uczelni zarezerwowały dla chętnych prawie pięć tysięcy dawek Pfizera. Szczepionki czekają do 10 czerwca w Szpitalu Uniwersyteckim, zainteresowanych studentów obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

- Cały proces przebiegł sprawnie, obecność uczelni w tym wszystkim była bardzo pomocna, cieszę się, że udało mi się skorzystać z tej pomocy - mówi jedna ze studentek. Nauka zdalna potrafi obrzydzić studiowania, zwłaszcza gdy nie zna się osób z roku i prowadzących. Mam nadzieję, że szczepiąc się przybliżam siebie i innych do powrotu do sali wykładowej - dodaje inny z zaszczepionych studentów. 

Krakowska Farma Miejska

Władze uczelni podkreślają, że od 1 października chcą wrócić do nauczania stacjonarnego. Mimo to akcja szczepień jest dobrowolna i UJ nie zamierza utrudniać życia studentom, którzy nie planują się zaszczepić.

- Nie będzie żadnych obostrzeń i ograniczeń dla studentów niezaszczepionych. Jako uczelnia możemy i to robimy zachęcać do szczepień. Wierzymy w naukę i odpowiedzialność naszych studentów - mówi Adrian Ochalik, rzecznik prasowy Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W ślad za Uniwersytetem Jagiellońskim pójdą inne krakowskie uczelnie. W tym tygodniu szczepienia chętnych studentów rozpoczną się między innymi na Politechnice Krakowskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, czy Uniwersytecie Ekonomicznym.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant
Źródło: "Chcemy wrócić do nauki stacjonarnej, tylko szczepiąc się przybliżamy się do normalności"