Boże Ciało 2021. Kiedy i o której procesja w Krakowie? [GODZINA, TRASA]

2021-06-02 11:24 nm PAP.
Boże Ciało 2021. Kiedy i o której procesja w Krakowie? [GODZINA, TRASA]
Autor: Pixaby Boże Ciało 2021. Kiedy i o której procesja w Krakowie? [GODZINA, TRASA]

Boże Ciało 2021 w Krakowie. O której rozpocznie się centralna procesja w mieście? Jaką trasę wyznaczono? Ile osób może uczestniczyć w procesji Bożego Ciała w Krakowie? Wszystkiego dowiecie się w naszym materiale.

Boże Ciało 2021 Kraków. O której centralna procesja?

Boże Ciało to święto ruchome, które jednak zawsze wypada w czwartki. W tym roku celebrowane będzie 3 czerwca. Jednym z głównych punktów świętowania Bożego Ciała są procesje. Te odbędą się w całej Polsce. Centralne procesje Bożego Ciała 2021 odbędą się m.in. w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Lublinie czy w Białymstoku. W części diecezji z powodu pandemii koronawirus będą tylko skromne uroczystości wokół kościołów.

Centralna procesja Bożego Ciała w Krakowie rozpocznie się o godz. 9.00 mszą św. sprawowaną przy ołtarzu polowym na dziedzińcu przed katedrą wawelską.

Raport z Anteny 02.06

Następnie Drogą Królewską wyruszymy z Najświętszym Sakramentem na Rynek Główny. Zatrzymując się przy kolejnych ołtarzach, zbudowanych przy kościołach świętego Idziego, świętych Apostołów Piotra i Pawła, świętego Wojciecha i przy bazylice Mariackiej, będziemy rozważać słowo Boże i w jego świetle adorować Pana Jezusa utajonego w Tajemnicy Eucharystii – napisał w zaproszeniu do udziału w obchodach metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Zaapelował, by w obliczu wciąż zagrażającej pandemii pamiętać o zachowaniu "stosownych przepisów państwowych, które stoją na straży naszego bezpieczeństwa, zdrowia i życia". Jeśli wierni nie są w stanie zachować dystansu 1,5 m, konieczne będzie założenie maseczek.

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?
Źródło: Boże Ciało 2021. Kiedy i o której procesja w Krakowie? [GODZINA, TRASA]