Bezpłatne badania profilaktyczne na 30-lecie szpitala Rydygiera

2023-02-08 7:30 P.K
Szpital Rydygiera w Krakowie
Autor: Wikimedia

30 tysięcy dzieci urodzonych od założenia, nawet 80 tysięcy pacjentów rocznie, a w tym roku - bezpłatne badania profilaktyczne dla każdego. Szpital imienia Ludwiga Rydygiera w Krakowie świętuje trzydziestolecie istnienia.

Szpital imienia Ludwika Rydygiera został założony w 1993 roku. W tej chwili jest to jedna z największych placówek w Małopolsce i co miesiąc przyjmuje kilka tysięcy pacjentów. To właśnie dla nich ma być organizowany jubileusz. "Chcieliśmy, by to był jubileusz przede wszystkim pacjentów" - tłumaczy Artur Asztabski, prezes zarządu placówki.

Stąd pomysł 30 wydarzeń adresowanych do pacjentów. Na prośbę o ich przygotowanie personel naszego szpitala odpowiedział 50 takimi propozycjami. Co miesiąc więc będą różne akcje profilaktyczne, badania, diagnostyka, wszystko, by promować zdrowie i zdrowy sposób życia.

Mimo że szpital odwiedzają tysiące pacjentów każdego miesiąca, to jedną dziedziną "Rydygier" może się szczególnie pochwalić - mówi Wojciech Gąsior, dyrektor do spraw lecznictwa szpitala.

Ponad 70 procent porad zarówno ambulatoryjnych, jak i stacjonarnych hospitalizacji ma związek z onkologią. Nie chodzi nam o to, by mieć najlepszy czy nie najlepszy wynik. Chodzi o udokumentowanie jak gdyby, w jakiej części szpital jest nastawiony na leczenie tego typu pacjentów.

Sprawdzić ofertę szpitala można na uruchomionej stronie jubileuszowej. Pierwsze wydarzenia w ramach trzydziestolecia zaczynają się już 13 lutego.

Pobili kontrolera biletów w centrum Krakowa. Policja prosi o pomoc w identyfikacji sprawców

QUIZ PRL: Towary luksusowe za komuny! Kogo było na to stać?

Pytanie 1 z 10
Marka zachodniego pudru do twarzy sprzedawanego w Pewexie, to:
Źródło: Bezpłatne badania profilaktyczne na 30-lecie szpitala Rydygiera