„Bestia” zatrzymany na lotnisku w Krakowie-Balicach. Groźny przestępca w rękach policji

„Bestia” zatrzymany na lotnisku w Krakowie-Balicach. Groźny przestępca w rękach policji
Autor: Małopolska Policja

Małopolska policja poinformowała w komunikacie o zatrzymaniu, do jakiego doszło w czwartek, 2 lutego na terenie lotniska w Krakowie-Balicach. Mundurowi ujęli bardzo groźnego przestępcę, Damiana T., który ukrywał się poza granicami kraju. Tzw. „Bestia” trafił już do aresztu śledczego.

Co wydarzyło się na krakowskim lotnisku?

Policjanci poinformowali, że mężczyzna, którego dotyczyły działania to Damian T., który stwarzał zagrożenie dla życia, zdrowia i wolności seksualnej innych osób. Wobec 34-latka toczy się postępowanie o gwałt.

W przeszłości „Bestia” był już karany za zabójstwo i liczne przestępstwa na tle seksualnym. Sąd Okręgowy w Zielonej Górze wydal postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu, ale przestępca od lat ukrywał się za granicą.

- 29 stycznia 2023 roku norweska Policja podjęła działania wobec mężczyzny, który w jednej z restauracji sieci fast-food na terenie Norwegii prezentował dzieciom zdjęcia pornograficzne. Okazał się nim poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości 34-letni Damian T. – informuje małopolska policja.

Po jego zatrzymaniu zapadła decyzja o wydaleniu go z Norwegii, o czym powiadomiono polskie służby. Na tej podstawie mundurowi podjęli działania i w czwartek, 2 lutego schwytali poszukiwanego bezpośrednio po wyjściu z samolotu. Został przewieziony do aresztu śledczego, gdzie oczekuje na wyrok w sprawie.

David Guetta królem radiowych hitów! Te kawałki z siedmiu płyt są nieśmiertelne

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Pytamy o nazwy małe i duże. Giganci zdobędą komplet

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Gdzie leży Wielki Kanion Kolorado?
Źródło: „Bestia” zatrzymany na lotnisku w Krakowie-Balicach. Groźny przestępca w rękach policji