2. edycja Youth Krak Hack już wkrótce. Młodzi będą rozmawiać o ekologii

2021-07-23 20:39 WS

Przed nami drugi maraton pisania projektów ekologicznych dla miasta. To w ramach Krakowskiego Panelu Klimatycznego. Przez dwanaście godzin non-stop młodzież będzie szukała pomysłów na to, jak uwrażliwić mieszkańców na zmiany związane z klimatem.

Youth Krak Hack odbędzie się 19 sierpnia na stadionie Cracovii. Podczas pierwszej edycji hackatonu młodzi Krakowianie przygotowali kilkanaście projektów, między innymi kampanię społeczną zachęcającą mężczyzn do jedzenia mniejszej ilości mięsa.

- Taka kampania powstała dlatego, że dysponujemy danymi, z których wynika, że mężczyźni mniej chętnie przechodzą na diety zdrowsze dla nich, jak i dla planety. Innym pomysłem stworzonym przez młodych była kampania małych, lokalnych centrach co-working'owych przy bibliotekach miejskich zlokalizowanych w różnych miejscach Krakowa, tak żeby ograniczyć transport i dojazdy w czasie pandemii - mówi Artur WIeczorek, juror w pierwszej edycji maratonu.

Do ekologicznego hackatonu mogą zgłosić się osoby w wieku od 13 do 26 lat.

- Zbieramy się w jednym miejscu, dzielimy na małe zespoły i przez dwanaście godzin w sposób ciągły pracujemy nad rozwiązaniami. Uczestnicy hackatonu mają do dyspozycji ekspertów i mentorów, którzy będą dzielili się swoją wiedzą z zakresu ekologii i tworzenia kampanii społecznych - mówi Mateusz Płoskonka z Wydziału Polityki Społecznej i zdrowia UMK.

Spośród przygotowanych projektów wybrane zostaną trzy, które miasto wdroży w życie.

Źródło: 2. edycja Youth Krak Hack już wkrótce. Młodzi będą rozmawiać o ekologii